Nie znamy Twojego kodu dostawy, jesteś w trybie przeglądania, po zalogowaniu zobaczysz dostępne dla Ciebie produkty i ich ceny.

zdrowa, lokalna żywność, prosto od wytwórcy

Rosa Ćwik


Róże wstawia się na 12 do 24 godzin do wiadra wypełnonego po brzegi wodą tak, aby zanurzone były wszystkie pędy i korzenie. Szczególnie jest to ważne przy sadzeniu wiosennym.
Ścianki i dno dołka, spulchnia się gruntownie, na przykład widłami.
Ziemię, którą będzie przysypana roślina można wzbogacić kompostem ogrodowym lub specjalną ziemią ogrodniczą. Roślinę umieścić pionowo w dołku.
Chociaż głębokie posadzenie zmniejsza skłonność uszlachetnionej róży do wypuszczania dzikich pędów i jednocześnie dodatkowo chroni sadzonkę przed mrozem, zalecamy jednak, aby miejsce okulizacji wystawało ponad ziemię. Powoduje to silniejszy wzorst rośliny i jej bardziej obfite kwitnienie. Dołek wypełnia się ziemią i solidnie zamula lejąc wodą z konewki lub węża. Mały wałek z ziemi do okoła róży zahamuje odpływ wody.
Po przydeptaniu i zamuleniu nie wolno przerwać łańcucha wilgotności. Często pokutuje błędne mniemanie, że o róży z gołym korzeniem po posadzeniu można "zapomnieć". Szczególnie przy sadzeniu późną wiosną (w maju) róże mogą szybko ucierpieć z powodu braku wody, który zwiększa podatność na choroby i szkodniki.
Na koniec przysypuje się róże. Widoczne pozostają tylko końcówki pędów. Przysypuje się przy sadzeniach jesiennych i wiosennych. W ten sposób młoda róża jest najlepiej zabezpieczona przed wysuszaniem przez wiatr, słońce i przed mrozem. Przy sadzeniu wiosennym 4-8 tygodni później, kiedy ulistnione nowe pędy osiągną długość 10 cm delikatnie odkrywa się roślinę.
W tej kategorii nie ma w tej chwili żadnych produktów.
Masz pytanie dotyczące produktu - skorzystaj z bezpośredniej formy kontaktu