Nie znamy Twojego kodu dostawy, jesteś w trybie przeglądania, po zalogowaniu zobaczysz dostępne dla Ciebie produkty i ich ceny.

zdrowa, lokalna żywność, prosto od wytwórcy
Produkty dostępne wysyłkowo

Newsletter

Rosa Ćwik


Róże wstawia się na 12 do 24 godzin do wiadra wypełnonego po brzegi wodą tak, aby zanurzone były wszystkie pędy i korzenie. Szczególnie jest to ważne przy sadzeniu wiosennym.
Ścianki i dno dołka, spulchnia się gruntownie, na przykład widłami.
Ziemię, którą będzie przysypana roślina można wzbogacić kompostem ogrodowym lub specjalną ziemią ogrodniczą. Roślinę umieścić pionowo w dołku.
Chociaż głębokie posadzenie zmniejsza skłonność uszlachetnionej róży do wypuszczania dzikich pędów i jednocześnie dodatkowo chroni sadzonkę przed mrozem, zalecamy jednak, aby miejsce okulizacji wystawało ponad ziemię. Powoduje to silniejszy wzorst rośliny i jej bardziej obfite kwitnienie. Dołek wypełnia się ziemią i solidnie zamula lejąc wodą z konewki lub węża. Mały wałek z ziemi do okoła róży zahamuje odpływ wody.
Po przydeptaniu i zamuleniu nie wolno przerwać łańcucha wilgotności. Często pokutuje błędne mniemanie, że o róży z gołym korzeniem po posadzeniu można "zapomnieć". Szczególnie przy sadzeniu późną wiosną (w maju) róże mogą szybko ucierpieć z powodu braku wody, który zwiększa podatność na choroby i szkodniki.
Na koniec przysypuje się róże. Widoczne pozostają tylko końcówki pędów. Przysypuje się przy sadzeniach jesiennych i wiosennych. W ten sposób młoda róża jest najlepiej zabezpieczona przed wysuszaniem przez wiatr, słońce i przed mrozem. Przy sadzeniu wiosennym 4-8 tygodni później, kiedy ulistnione nowe pędy osiągną długość 10 cm delikatnie odkrywa się roślinę.
Masz pytanie dotyczące produktu - skorzystaj z bezpośredniej formy kontaktu